Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania SLOVAK.CH. Spracovanie a správu cookies nastavíte priamo vo vašom prehliadači.

Fórum

SLOVAK.CH | Slováci žijúci vo Švajčiarsku

reklama

Lohnausweiss problém

pred 1 týždňom 4 dňami #916 od lukasfodora (Lukáš Fodora)
Lohnausweiss problém bolo vytvorené lukasfodora (Lukáš Fodora)
Ahojte, žijem a pracujem vo Švajčiarsku cca 3 roky, mám povolenie B a teraz mi môj zamestnávateľ dal Lohnausweiss za rok 2019, kde sa píše koľko som zarobil brutt a netto. Problém je, že ani jedna suma sa nezhoduje a v kolonke netto je rozdiel cca 14 000chf.
Ozaj neviem čo by som mal spraviť, 10.2.20 chcem ísť do Unie a uvidím čo mi tam povedia. Ak by ste s týmto mali niekto skúsenosť a vedeli mi povedať niečo, nejaký postreh či dať radu, kludne mi napíšte na email lukasfodora@gmail.com...a ja vám objasním čo to je za firmu atď.
Vo firme chcem dať výpoveď koncom februára a mám dvojmesačnú výpovednú lehotu. Pracujem tam ako zvárač/zámočník okolie Biel/Bienne. Ak by niekto vedel o práci, budem rád keď sa mi ozve.

Ďakujem všetkým za akúkoľvek radu či pomoc 

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 1 týždňom 4 dňami #917 od admin (Igor Kurek)
Odpoveď od admin (Igor Kurek) na tému Lohnausweiss problém
Dobrý deň. UNIA vám zrejme nepomôže. Tam musíte byť členom cca. 3 mesiace, aby sa zaoberali prípadom, ktorý ale nemôže byť z minulosti. Ale samozrejme skúste. Treba sa pozrieť na odvody a Quellensteuer tarifu. Skúste www.dpch.ch . Tam riešili minule prípad, keď zamestnávateľ zrejme odvádzal zamestnancom viac ako odvádzal na daňový úrad, takže má z toho teraz problémy.

S pozdravom,
Igor Kurek
Administrátor SLOVAK.CH
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: lukasfodora (Lukáš Fodora)

pred 1 týždňom 4 dňami #918 od lukasfodora (Lukáš Fodora)
Odpoveď od lukasfodora (Lukáš Fodora) na tému Lohnausweiss problém
Ďakujem, klikol som na tú stránku ale veru nič tam také nevidím od čoho by som sa mohol odraziť.

pred 1 týždňom 4 dňami #919 od admin (Igor Kurek)
Odpoveď od admin (Igor Kurek) na tému Lohnausweiss problém

S pozdravom,
Igor Kurek
Administrátor SLOVAK.CH
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: lukasfodora (Lukáš Fodora)

reklama

O nás

SLOVAK.CH je informačná webová stránka a sociálna sieť pre Slovákov žijúcich vo Švajčiarsku. Slovenčina však nie je podmienkou, ale iba platformou na založenie tejto komunity.

Facebook